Eseju konkurss

Cienītās 7. Jauniešu Saeimas dalībnieces un godātie dalībnieki!

Šogad aprit 25 gadi kopš Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes sadarbības pirmsākumiem – 1992. gada 30. maijā Palangā tika parakstīts Parlamentārās sadarbības līgums starp Baltijas Asambleju un Ziemeļu Padomi.

Baltijas Asamblejas un Ziemeļu Padomes parlamentārā sadarbība aizsākās gandrīz vienlaikus ar Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības atjaunošanu, un šī sadarbība Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu veido par drošāko un konkurētspējīgāko reģionu Eiropā, kas turklāt apveltīts ar potenciālu straujai attīstībai. Mūsu valstis vieno kultūrvēsturiskās, politiskās un ekonomiskās saites, kā arī kopīga vēlme nodrošināt stabilitāti, drošību un labklājību Baltijas jūras reģionā.

Apzinoties šīs sadarbības nozīmīgumu un atzīmējot tās 25.gadskārtu, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentu sadarbības organizācija – Baltijas Asambleja kopā ar Ziemeļu Padomi aicina jauniešus piedalīties eseju konkursā “Esmu ziemeļnieks - baltietis! Ko man nozīmē Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība?”

Divi labāko darbu autori tiks aicināti piedalīties 69. Ziemeļu Padomes sesijā, kas notiks no 2017.gada 30.oktobra līdz 2.novembrim Helsinkos (Somijā). Ziemeļu Padome segs ceļa un viesnīcas izdevumus.

Aicinām jauniešus iedziļināties Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības nozīmīgumā un paust savas pārdomas, sajūtas un priekšlikumus par to.

 

Uz tikšanos Helsinkos!

 

 

Jānis Vucāns,

12.Saeimas deputāts,

Baltijas Asamblejas viceprezidents 

Pielikumi