Veicināt jauniešiem prasmi kritiski atlasīt informāciju interneta vidē un mazināt neuzticamu un nepatiesu informāciju portālu darbību .
73BALSIS

Katrīne Lankrete

Vidzemes vēlēšanu apgabals

Ādažu novads

Privātā vidusskola Ādažu Brīvā Valdorfa skola

Idejas saturs

''Deputāti grib samazināt minimālo algu '' ''Islandes valdība maksās 5000 EUR mēnesī imigrantiem ,kas precēsies ar Islandes sievietēm'' utt. - tas ir tikai neliels ieskats tam ,kāda informācija plūst facebook.com un draugiem.lv lapās ,ļoti bieži nepatiess un provokatīvs raksts ,taču lielākā problēma tajā ir tā,ka liela jauniešu daļa tam tic,un no tā veido savu zināšanu bāzi. TO IR JĀMAINA!!!


Mani priekšlikumi deklarācijas projektam

1.Izskatīt tēmas problemātiku valstī ar statistiku. 2. Pēc statistikas izveides apjēgt tēmas nopietnību. 3.Rast risinājumu . Iespējamie veidi risināšanai: sadarbībā ar komunikāciju zinātņu ekspertiem veidot īsus apmācības ciklus skolās, kur tiek iemācīta kritiskā domāšana, kritiskā informācijas apguve, un teorētiski parādīts cik viegli ir manipulēt ar mūsu domām ar mēdiju palīdzību, kāds ieguvums ir interneta portāliem no katra uzspiestā skatījuma, kā piesaista mūsu uzmanību ar spilgtiem virsrakstiem, kā atpazīt patiesu informāciju no nepatiesas, kuriem portāliem būtu jāuzticas vairāk un kuriem mazāk, utt. Pa cik, šī problēma visvairāk ir aktuāla neizglītotu cilvēku vidū, vai arī to cilvēku ,kuri ieguvuši tikai pamatskolas vai vidusskolas izglītību, pie problēmas risināšanas būtu jau jāķeras pamatskolas jauniešu vecumā (Jo tieši pamatskola ir obligāta mūsu valstī.). Brutālāks risinājums varētu būt arī likt cenzūru vai ierobežojumu tādu mēdiju uzņēmumu darbībai (Ar ievērotām cilvēktiesību normām un aktiem.). 4.Mazinot dezinformāciju, mazināt aplamo ziņu portālu populārismu. 5.Veicināt interesi jauniešu vidū apspriest kritiski atlasītu informāciju.