Kandidātiem

Kas drīkst kandidēt?

Kandidēt 7.Jauniešu Saeimā var ikviens Latvijas Republikā pastāvīgi dzīvojošs jaunietis, kas 2017.gada 27.februārī ir sasniedzis vismaz 15 gadu vecumu, bet 2017.gada 21.aprīlī nav vecāks par 20 gadiem.

 

Ja vēl neesi pilngadīgs, Tev pasākuma organizatoram jāiesniedz vecāka vai aizbildņa parakstīts apliecinājuma oriģināls savai dalībai Jauniešu Saeimā.

Parakstīto apliecinājumu vari sūtīt pa pastu uz adresi Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1811, adresējot Saeimas Sabiedrisko attiecību birojam vai arī atnest klātienē uz Saeimas Apmeklētāju un informācijas centru Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas), darba dienās no pulksten 9.00 līdz 16.30.

Ja nav iespējams apliecinājumu nosūtīt pa pastu vai atnest klātienē, vecāks vai aizbildnis to var iesniegt portālā www.latvija.lv, adresātā norādot "Saeima" un pielikumā pievienojot parakstīto apliecinājumu.

Vai arī atsūtīt apliecinājumu ar elektronisko parakstu uz info@jauniesusaeima.lv.

 

Kāpēc kandidēt?

Varēsi diskutēt par aktuāliem jautājumiem un uzzināt par likumdevēja darbu, runāt no Saeimas tribīnes, satikt aktīvus jauniešus no visas Latvijas un iegūst jaunus draugus.

Nāc un runā par to, kas Tev ir svarīgs!

 

Kā varu kandidēt?

Reģistrē savu ideju Jauniešu Saeimas mājaslapā – vēlēšanu platformā, izmantojot sociālā tīkla www.draugiem.lv vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole).*

Reģistrēšanās un ideju pietikšana Jauniešu Saeimas vēlēšanām norisinās no 2017.gada 27.februāra pulksten 00.00 līdz 2017.gada 26.marta pulksten 23.59.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Jaunieši aicināti rīkot kampaņu un vākt balsis par savu ideju. 

Tikai 100 atbalstītāko ideju autori tiks ievēlēti 7.Jauniešu Saeimā.

 

Ideja jāformulē par kādu no šīm tēmām:

- Izglītības kvalitāte

- Studiju iespējas

- Patriotisms un valstiskā apziņa

- Drošība internetā

 

Šogad jaunieši, iesniedzot savu ideju vēlēšanām, vienlaikus vari iesniegt savu priekšlikumu vienam no četriem deklarāciju projektiem. Tieši deklarāciju projektus un to priekšlikumus 7.Jauniešu Saeimā ievēlētie dalībnieki apspriedīs pasākuma dienā!

Ieteikumus priekšlikumu sagatavošanai meklē sadaļā Nolikums.

 

Kas par mani balsos?

Jauniešu Saeimas vēlēšanās balsot var ikviens, kurš reģistrējies sociālo tīklu mājaslapās www.draugiem.lv vai www.facebook.com. Dalība vēlēšanās notiek, izmantojot www.draugiem.lv un/vai www.facebook.com pasi (lietotājvārds un parole) bez vecuma ierobežojumiem.

Lai piesaistītu pēc iespējas vairāk balsotāju savai idejai, papildini to ar fotogrāfijām, video vai prezentāciju un dalies ar informāciju sociālajos tīklos. Iesaisti savus draugus, popularizē ideju savā skolā, jaunatnes organizācijā un pašvaldībā!

Jo Tava ideja būs interesantāka un labāk atspoguļota, jo lielākas iespējas, ka par to nobalsos Tavi vienaudži un citi vēlētāji. Jo vairāk savu ideju popularizēsi, jo vairāk atbalstītājus iegūsi.

Par Tevis pieteikto ideju 7.Jauniešu Saeimas vēlēšanās varēs balot līdz 2017.gada 2.aprīlim, pulksten 23:59.

 

Esmu viens no 100 – kas tālāk?

Pēc vēlēšanu noslēguma tiek apkopoti rezultāti un organizatori sazinās ar 100 jauniešiem, par kuru idejām saņemts visvairāk balsu un kas iekļuvuši 7.Jauniešu Saeimā.

Vēlēšanu rezultāti tiek publicēti mājaslapas www.jauniesusaeima.lv sadaļā “Vēlēšanu rezultāti” nekavējoties pēc galīgo rezultātu noteikšanas, bet ne vēlāk kā 2017.gada 5.aprīlī.

 

Šogad 7.Jauniešu Saeima sanāks 2017.gada 21.aprīlī. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jauniešu Saeimas deputāti sanāk uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu, kā arī dotu svinīgo solījumu. Sēdi vada Saeimas priekšsēdētāja, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņem četri jaunieši, kuru idejas ieguvušas vislielāko balsu skaitu.

Jaunieši izstrādā arī četras deklarācijas, par kurām diskutē nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiek otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatē par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

 

*Organizators dzēš kandidāta profilu Jauniešu Saeimas mājaslapā, liedzot iespēju atkārtoti reģistrēties, ja kandidāts apzināti reģistrējies tajā vienlaikus no abiem sociālajiem tīkliem (saskaņā ar Jauniešu Saeimas nolikuma 28.punktu).