Jaunieši izstādē “Skola 2017” stāstīs par savu pieredzi Jauniešu Saeimā

Ja vēlies vairāk uzzināt par Jauniešu Saeimu un ko no tās vari iegūt sevis pilnveidošanai, nāc uz mūsu stendu izstādē “Skola 2017”. Tajā no 24. līdz 26.februārim satiec Jauniešu Saeimas vēstnešus – bijušos projekta dalībniekus - un uzzini viņu pieredzes stāstus. Kopā ar jauniešiem varēsi nofotografēties arī mūsu atraktīvajā fotostūrītī.

Saeima jau septīto gadu piedāvā iespēju jauniešiem piedalīties projektā “Jauniešu Saeima”, kas šogad norisināsies 21.aprīlī.

Lai kļūtu par 7.Jauniešu Saeimas deputātu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti piedalīties virtuālajās vēlēšanās. Tās norisināsies no 27.februāra līdz 2.aprīlim vēlēšanu platformā www.jauniesusaeima.lv.

Šogad pasākuma uzmanības centrā ir izglītība. Jaunieši aicināti iesniegt savas idejas formālās un neformālās izglītības pilnveidei Latvijā kādā no četrām tēmām – izglītības kvalitāte, studiju iespējas, patriotisms un valstiskuma apziņa, kā arī drošība internetā. Tāpat jaunieši var iesniegt savus priekšlikumus vienam no četriem deklarāciju projektiem, par kuriem viņi diskutēs pasākuma dienā no Saeimas tribīnes.

Jauniešu Saeimas deputātus ievēlē publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli to iedzīvotāju skaitam. 7.Jauniešu Saeimā piedalīsies 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits. 21.aprīlī jaunieši pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām.

Vairāk informācijas par izstādi: http://www.bt1.lv/skola/?link=00000000 
Izstādes fotogrāfijas būs pieejamas Jauniešu Saeimas Flickr kontā: https://www.flickr.com/jauniesusaeima